Vis alle Småbørn Bredde Konkurrence Voksen Rytme Spring GrandPrix TeamGym Hjulgymnastik Show Motion Øvede
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Passivt medlemsskab (60)
Mandag kl. 09:00 - 09:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : No Name ,
29.06.2020 - 29.06.2021 Tilmeld 1/100
Passivt medlemsskab (60)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Afh SFO Dagmarskolen (06c)
Mandag kl. 14:45 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Hjælpeinstruktør : Arne Nielsen ,
31.08.2020 - 26.04.2021 Tilmeld 3/10
Afh SFO Dagmarskolen (06c)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Afh SFO Sct. Joseph skole (06b)
Mandag kl. 15:00 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen ,
31.08.2020 - 26.04.2021 Udsolgt 10/10
Afh SFO Sct. Joseph skole (06b)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Afh SFO Valdemarskolen (06a)
Mandag kl. 15:00 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen ,
31.08.2020 - 26.04.2021 Tilmeld 24/40
Afh SFO Valdemarskolen (06a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Spring/Rytme 0 kl (dr & pi) (06)
Mandag kl. 15:30 - 16:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Martin Damgaard , Naomi Takeuchi Lassen ,
Hjælpeinstruktør : Arne Nielsen , Gustav Kristoffer Sa Sørensen , Simon Brun ,
31.08.2020 - 26.04.2021 Tilmeld 52/60
Spring/Rytme 0 kl (dr & pi) (06)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym junior mix (28)
Mandag kl. 16:30 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 19:15 - 21:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 11:30 - 13:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Emil Woldger , Magnus Brynjulfsen , Josephine Rasmussen ,
10.08.2020 - 10.06.2021 Tilmeld 14/30
TeamGym junior mix (28)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym minidrenge (27)
Mandag kl. 16:30 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Onsdag kl. 17:00 - 19:00 Dagmarskolen, Pigesalen Fredag kl. 19:15 - 21:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 11:30 - 13:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Emma Lundbech , Laura Mie Jensen , Morten Jessen ,
Hjælpeinstruktør : Jens Frandsen ,
10.08.2020 - 09.06.2021 Tilmeld 15/40
TeamGym minidrenge (27)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Tirsdagsholdet (55)
Tirsdag kl. 07:00 - 08:00 Valdemarskolen, Gymnastiksalen
Instruktør : Søren Matthiesen , Martin Damgaard ,
29.09.2020 - 30.03.2021 Tilmeld 0/1
Tirsdagsholdet (55)
Kort beskrivelse
lukket hold
Tilmeld
Hjulet Konkurrence aspirant (40)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Dagmarskolen, Drengesalen Tirsdag kl. 17:00 - 18:30 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen , Lars Takeuchi Lassen ,
10.08.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 7/15
Hjulet Konkurrence aspirant (40)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Ringsteds ungdomshold (29)
Mandag kl. 18:30 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Torsdag kl. 20:00 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 19:15 - 21:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 13:30 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Magnus Brynjulfsen , Mikkel Jeppesen ,
17.08.2020 - 19.06.2021 Tilmeld 24/30
Ringsteds ungdomshold (29)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Motionsherrer (52)
Mandag kl. 18:30 - 20:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Martin Damgaard ,
21.09.2020 - 29.03.2021 Tilmeld 5/30
Motionsherrer (52)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Ældreidræt (m/k) (53)
Tirsdag kl. 09:30 - 12:00 Ringsted Sportcenter, Hal A
Instruktør : Berit Larsen , Lis Buchwald Lassen ,
Hjælpeinstruktør : Flemming Christiansen , Hans Ove Larsen ,
01.09.2020 - 30.03.2021 Tilmeld 39/100
Ældreidræt (m/k) (53)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Spring/Rytme Mix (49)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Jan Johansen ,
07.09.2020 - 07.06.2021 Udsolgt 70/70
Spring/Rytme Mix (49)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Spring/Rytme piger 1.-4.kl (11)
Tirsdag kl. 15:30 - 16:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Johnny Pedersen , Mie Tedaldi ,
Hjælpeinstruktør : Anne Petersen , Chelina Poulsen Vingaa , Clara Marie Qwist , Emilie Vernø , Freja Foli Lindstrøm , Julie Mau Larsen , Simon Holm ,
01.09.2020 - 25.05.2021 Udsolgt 55/55
Spring/Rytme piger 1.-4.kl (11)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Grand Prix mini 8-10 (33)
Tirsdag kl. 16:15 - 18:15 Ahorn, Hallen Torsdag kl. 16:15 - 18:15 Ahorn, Hallen
Instruktør : Frederikke Bro , Natascha Mejnert ,
11.08.2020 - 03.06.2021 Tilmeld 9/18
Grand Prix mini 8-10 (33)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix Pige/Tweens (34)
Tirsdag kl. 16:15 - 18:45 Ahorn, Hallen Fredag kl. 16:00 - 18:30 Bengerd, Hallen
Instruktør : Emma Rebekka Møller , Ida Frederiksen , Emilie Eggert Behrend ,
11.08.2020 - 17.06.2021 Tilmeld 16/24
Grand Prix Pige/Tweens (34)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym micropiger (20b)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 15:30 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Marianne Sørensen , Tim Hansen , Stine Andersen ,
Hjælpeinstruktør : Cecilie Marie Jensen ,
25.08.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 32/45
TeamGym micropiger (20b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym minipiger (21b)
Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 17:00 - 19:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Søndag kl. 13:00 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Katrine Darling Kristiansen , Line Marie Christensen ,
Hjælpeinstruktør : Anna-Mathilde Søgaard Laursen , Isabella Halvorsen , Isabella Larsen ,
11.08.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 21/40
TeamGym minipiger (21b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Hjulet Konkurrence (42)
Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Dagmarskolen, Drengesalen Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Dagmarskolen, Pigesalen Søndag kl. 11:00 - 13:00 Dagmarskolen, Pigesalen Søndag kl. 11:00 - 13:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen , Lars Takeuchi Lassen ,
11.08.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 3/15
Hjulet Konkurrence (42)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix Senior (35)
Tirsdag kl. 19:00 - 21:30 Ahorn, Hallen Torsdag kl. 19:00 - 20:30 Ahorn, Hallen
Instruktør : Mikala Klok Jørgensen , Sisse Vang Christensen ,
11.08.2020 - 08.06.2021 Tilmeld 11/35
Grand Prix Senior (35)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym juniorpiger (22)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 19:15 - 21:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Søndag kl. 15:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Johan Sletø , Katrine Darling Kristiansen , Mickel Nielsen ,
11.08.2020 - 15.06.2021 Tilmeld 15/40
TeamGym juniorpiger (22)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym minipiger aspirant (21a)
Onsdag kl. 16:00 - 17:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 09:00 - 10:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Mikael Moesgaard , Stine Andersen ,
Hjælpeinstruktør : Chelina Poulsen Vingaa ,
12.08.2020 - 22.05.2021 Tilmeld 20/30
TeamGym minipiger aspirant (21a)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Spring/Rytme piger 5.-9. kl (12)
Onsdag kl. 16:00 - 17:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Johnny Pedersen , Karoline Bak ,
Hjælpeinstruktør : Julie Petersen , Laurits Hansen , Nelson Jeppe Lauridsen ,
02.09.2020 - 26.05.2021 Tilmeld 40/60
Spring/Rytme piger 5.-9. kl (12)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Senior Mix (m/k) (50)
Onsdag kl. 18:30 - 20:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Berit Christensen ,
02.09.2020 - 10.03.2021 Venteliste 25/25
Senior Mix (m/k) (50)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Blandet Motion (m/k) (51)
Onsdag kl. 19:00 - 20:00 Dagmarskolen, Pigesalen
Instruktør : Lis Buchwald Lassen ,
09.09.2020 - 24.03.2021 Tilmeld 17/30
Blandet Motion (m/k) (51)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Springdrenge 1-4 kl (08)
Torsdag kl. 15:30 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Hanne Maria Caldera , Martin Damgaard ,
Hjælpeinstruktør : Gustav Kristoffer Sa Sørensen , Simon Brun ,
03.09.2020 - 29.04.2021 Udsolgt 50/50
Springdrenge 1-4 kl (08)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Grand Prix micro (32)
Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Ahorn, Hallen
Instruktør : Anna-Sofie Vasehus Holck , Maia Olesen ,
13.08.2020 - 10.06.2021 Tilmeld 5/40
Grand Prix micro (32)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Springdrenge 5-8 kl (09)
Torsdag kl. 16:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Martin Damgaard ,
Hjælpeinstruktør : Gustav Kristoffer Sa Sørensen , Simon Brun ,
03.09.2020 - 29.04.2021 Tilmeld 17/50
Springdrenge 5-8 kl (09)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Art of Circles junior (hjulet) (45)
Torsdag kl. 19:00 - 21:00 Dagmarskolen, Pigesalen Torsdag kl. 19:00 - 21:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Hanne-Lise Bundgaard ,
13.08.2020 - 10.06.2021 Tilmeld 2/15
Art of Circles junior (hjulet) (45)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Art of Circles senior (hjulet) (46)
Torsdag kl. 19:00 - 22:00 Dagmarskolen, Drengesalen Torsdag kl. 19:00 - 22:00 Dagmarskolen, Pigesalen
Instruktør : Hanne-Lise Bundgaard ,
13.08.2020 - 10.06.2021 Tilmeld 3/20
Art of Circles senior (hjulet) (46)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Springdrenge 1-4 kl (ekstra) (08b)
Lørdag kl. 10:30 - 12:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Fjolnir Thrastarson ,
05.09.2020 - 24.04.2021 Tilmeld 6/30
Springdrenge 1-4 kl (ekstra) (08b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Krudtugler A (forælder) (01f)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Morten Cohn , Kim Mathiasen ,
Formand : Kim Mathiasen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Tilmeld 42/50
Krudtugler A (forælder) (01f)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Krudtugler A (+1 år) (01)
Søndag kl. 09:00 - 10:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Morten Cohn , Kim Mathiasen ,
Formand : Kim Mathiasen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Udsolgt 50/50
Krudtugler A (+1 år) (01)
Kort beskrivelse
Udsolgt
Krudtugler B (+1 år) (02)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Morten Cohn , Kim Mathiasen ,
Formand : Kim Mathiasen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Venteliste 50/50
Krudtugler B (+1 år) (02)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Krudtugler B (forælder) (02f)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Morten Cohn , Kim Mathiasen ,
Formand : Kim Mathiasen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Tilmeld 42/50
Krudtugler B (forælder) (02f)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Skumfiduser (4 år) (04)
Søndag kl. 11:00 - 12:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Malene Asmussen , Nikoline Aviaja Woller ,
Hjælpeinstruktør : Julie Petersen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Venteliste 50/50
Skumfiduser (4 år) (04)
Kort beskrivelse
Tilmeld venteliste
Skumfiduser (5 år) (05)
Søndag kl. 12:00 - 13:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Malene Asmussen , Nikoline Aviaja Woller ,
Hjælpeinstruktør : Julie Petersen ,
30.08.2020 - 28.02.2021 Tilmeld 48/60
Skumfiduser (5 år) (05)
Kort beskrivelse
Tilmeld
RIF-medlemsskab for HG (22A)
Søndag kl. 15:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Johan Sletø , Katrine Darling Kristiansen , Mickel Nielsen ,
04.10.2020 - 13.06.2021 Tilmeld 4/10
RIF-medlemsskab for HG (22A)
Kort beskrivelse
Tilmeld
  Ringsted IF Gymnastikafdeling - Tværalle 8 - 4100 Ringsted