Vis alle Småbørn Bredde Konkurrence Voksen Rytme Spring GrandPrix TeamGym Hjulgymnastik Show Motion Øvede
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
Passivt medlemsskab (60)
Mandag kl. 09:00 - 09:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : No Name ,
01.07.2019 - 30.06.2020 Tilmeld 43/100
Passivt medlemsskab (60)
Kort beskrivelse
Tilmeld
RIF-medlemsskab for efterskole (70)
Mandag kl. 09:30 - 10:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : No Name ,
12.08.2019 - 12.06.2020 Tilmeld 0/100
RIF-medlemsskab for efterskole (70)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym minidrenge (27)
Mandag kl. 16:30 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Onsdag kl. 17:00 - 19:00 Dagmarskolen, Pigesalen Lørdag kl. 11:30 - 13:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Laura Mie Jensen , Morten Jessen , Christian Striboldt ,
12.08.2019 - 10.06.2020 Tilmeld 17/40
TeamGym minidrenge (27)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym junior mix (28)
Mandag kl. 16:30 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Torsdag kl. 17:30 - 19:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 11:30 - 13:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Emil Woldger , Magnus Brynjulfsen , Josephine Rasmussen ,
12.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 12/30
TeamGym junior mix (28)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Hjulet Konkurrence aspirant (40)
Mandag kl. 17:00 - 18:30 Dagmarskolen, Drengesalen Tirsdag kl. 17:00 - 18:30 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen , Lars Takeuchi Lassen ,
12.08.2019 - 09.06.2020 Tilmeld 9/15
Hjulet Konkurrence aspirant (40)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym seniorherrer (29)
Mandag kl. 18:30 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Torsdag kl. 19:30 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Lørdag kl. 13:30 - 16:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Cecilie Eschricht , Henrik Striboldt ,
Formand : Henrik Striboldt ,
19.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 7/30
TeamGym seniorherrer (29)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Spring/Rytme Mix (49)
Mandag kl. 20:00 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Jan Johansen ,
02.09.2019 - 08.06.2020 Tilmeld 86/100
Spring/Rytme Mix (49)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix mini 10-12 (34)
Tirsdag kl. 16:15 - 18:45 Ahorn, Hallen Fredag kl. 16:00 - 18:30 Bengerd, Hallen
Instruktør : Lone Frederiksen ,
Hjælpeinstruktør : Emma Rebekka Møller ,
13.08.2019 - 18.06.2020 Tilmeld 11/24
Grand Prix mini 10-12 (34)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix pige/junior/senior (35)
Tirsdag kl. 16:15 - 21:30 Ahorn, Hallen Torsdag kl. 16:00 - 20:00 Ahorn, Hallen
Instruktør : Mikala Klok Jørgensen , Sisse Vang Christensen , Emilie Eggert Behrend ,
Hjælpeinstruktør : Anna-Mathilde Søgaard Laursen ,
13.08.2019 - 09.06.2020 Tilmeld 22/35
Grand Prix pige/junior/senior (35)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix mini 8-10 (33)
Tirsdag kl. 16:15 - 18:15 Ahorn, Hallen Fredag kl. 16:00 - 18:00 Bengerd, Hallen
Instruktør : Kristina Groth Andersen ,
Hjælpeinstruktør : Frederikke Bro , Natascha Mejnert ,
15.08.2019 - 18.06.2020 Tilmeld 10/18
Grand Prix mini 8-10 (33)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym micropiger (20b)
Tirsdag kl. 16:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 15:30 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Jacob Sønderris , Mads Bybjerg , Marianne Sørensen , Charlotte Sørensen ,
Hjælpeinstruktør : Victoria Rasmussen ,
27.08.2019 - 09.06.2020 Tilmeld 31/45
TeamGym micropiger (20b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym minipiger (21b)
Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 17:00 - 19:15 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Søndag kl. 13:00 - 15:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Caroline Møller Andersen , Line Christoffersen , Katrine Darling Kristiansen , Line Marie Christensen ,
Hjælpeinstruktør : Andrea Gren Brynjulfsen , Cathrine Møller Andersen , Tilde Nielsen ,
13.08.2019 - 09.06.2020 Tilmeld 33/40
TeamGym minipiger (21b)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Hjulet Konkurrence (42)
Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Dagmarskolen, Drengesalen Tirsdag kl. 18:30 - 20:30 Dagmarskolen, Pigesalen Søndag kl. 11:00 - 13:00 Dagmarskolen, Pigesalen Søndag kl. 11:00 - 13:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Naomi Takeuchi Lassen , Lars Takeuchi Lassen ,
13.08.2019 - 09.06.2020 Tilmeld 2/15
Hjulet Konkurrence (42)
Kort beskrivelse
Tilmeld
TeamGym juniorpiger (22)
Tirsdag kl. 19:30 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Fredag kl. 19:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset Søndag kl. 15:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Johan Sletø , Stine Andersen , Mickel Nielsen ,
13.08.2019 - 16.06.2020 Tilmeld 15/40
TeamGym juniorpiger (22)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Grand Prix micro (32)
Torsdag kl. 17:00 - 18:30 Dagmarskolen, Pigesalen
Instruktør : Anna-Sofie Vasehus Holck ,
Hjælpeinstruktør : Maia Olesen ,
15.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 7/40
Grand Prix micro (32)
Kort beskrivelse
Tilmeld
MS Performance (37)
Torsdag kl. 19:00 - 21:00 Dagmarskolen, Samlingssalen
Instruktør : Julie Marie Glerup , Karoline Genckel ,
29.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 15/25
MS Performance (37)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Art of Circles junior (hjulet) (45)
Torsdag kl. 19:00 - 21:00 Dagmarskolen, Pigesalen Torsdag kl. 19:00 - 21:00 Dagmarskolen, Drengesalen
Instruktør : Hanne-Lise Bundgaard ,
15.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 6/15
Art of Circles junior (hjulet) (45)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Art of Circles senior (hjulet) (46)
Torsdag kl. 19:00 - 22:00 Dagmarskolen, Drengesalen Torsdag kl. 19:00 - 22:00 Dagmarskolen, Pigesalen
Instruktør : Hanne-Lise Bundgaard ,
15.08.2019 - 11.06.2020 Tilmeld 3/20
Art of Circles senior (hjulet) (46)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Krudtugler Forår (03)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Jonas Bertelsen ,
15.03.2020 - 07.06.2020 Tilmeld 30/50
Krudtugler Forår (03)
Kort beskrivelse
Tilmeld
Krudtugler Forår (forældrer) (03f)
Søndag kl. 10:00 - 11:00 Ringsted Sportcenter, Gymnastikhuset
Instruktør : Jonas Bertelsen ,
15.03.2020 - 07.06.2020 Tilmeld 27/50
Krudtugler Forår (forældrer) (03f)
Kort beskrivelse
Tilmeld
  Ringsted IF Gymnastikafdeling - Tværalle 8 - 4100 Ringsted